Click on the Below hyperlinks to view

                                                                            Indiana NSA Hall of Fame Inductees

 2011 Inductees                       2012 Inductees                          2013 Inductees                                    2014 Inductees
 JR Ousley (Coach)                   Mike Hagy (Coach)                    Matt Sheehan (Coach)                         TJ Jorgenson (Coach)
 Stu Sheets (Player)                 Steve Schroeder (Player)          Tom Sorenson (Player)                        James Hall (Player)
 Karl Swihart (Umpire)            Carl Underwood (Player)          Joe Horvath (Player)                             Tim Austin (Player)
 Bill Van Alstine (Umpire)        Jon Chalfant (Umpire)              Dan Chalfant (Umpire)                         Jack Carter (Umpire)
 Patriot Park (Park)                  Muncie Sports Plex (Park)        Jon Anderson (Director)                       Austin Masonry (Sponsor)
 CCAC (Park)                              Karl Swihart (Director)             Kesling Park (Park)                                D & R Miller (Sponsor)
Darrell Garbacik (Director)     Wildman Uniforms (Spons)     Kokomo Sports Center (Spons)
Jim Kimmel (Director)              Street Kids Care (Merit)           Kokomo CVB (Merit)
NC Agripower (Spons)             Kosciusko CVB (merit)
Buffalo Wild Wings (Spons)
 Jeff Plank (Merit)


 2015 Inductees                           2016 Inductees                          2017 Inductees                            2018 Inductees
 Herb Price (Coach)                     Larry Rhoton (Coach)                Robert Cooper (Coach)               Jim Robinson (Coach)
  Jim Bilbee (Coach)                     Matt Martin (Player)                   Ken Crandol (Coach)                  Lisa Pflueger (Coach)
 Brandon Dillon (Player)             Johnny Burks (Player)                Kris Heide (Player)                      Randy Rankert (Coach)
  Jeremy Hochstetler (Player)     Eric Fisher (Player)                     Mike DellaRocco (Umpire)         Rick Evans (Umpire)
 Garry Chalfant (Umpire)            Brian Kinsey (Umpire)               TJ DeGiulio (Umpire)                   Curt Jageman (Umpire)
 Mike Welsh (Umpire)                  South Shore CVB (Merit)           Mich Scrappers (Sponsor)          Jeff Hill (Umpire)
                                                        Silvertown (Spons)                      Blue Chip Casino (Merit)           Davey Farmer (Player)
                                                        Holland Group BWW (Spons)    Bobby Green (Umpire)              Jay Jeffery (Player)
                                                        Northwest Park (Park)                                                                      Marla Burkhart (Player)
                                                        Mike Hagy (Director)                                                                         Robert McKee (merit)
                                                        LaPorte Co CVB (Merit)                                                                     Plex South (Park)


   2019 Inductee                          2020 Inductees                            ​2021 Inductees                           2022 Inductees
    Terry “Bear” Alfrey (Coach)    Rodney Falls (Player)                   Phil Hamilton (Umpire)             Chris Breymeyer (Coach)
    Daniel Lehman (Coach)          Birchfield Memorial (Spons)      James Beaty (Umpire)                Geoff & Kayla Fry (Coach)
    Steven Yoder (Player)              Tami Marlow (Coach)                 Portage Park Dept (Park)           Zina Birnell (Meritorious)
     Jerry Hurlock (Player)              Steve Corya (Coach)                   Willie Bender (Coach)                 CCAC Grounds Crew (Merit)
    Chico’s Softball (Merit)             Jason Hammond (Coach)          Faron Miller (Player)                    (T. Smith, N. Shephard, J. Bradley)
                                                         Kevin McCowan (Umpire)         Jenni Ronk (Player)                      Ryan Mote (Player)
                                                         Jim Haluska (Umpire)                Cindy Birnell (Player)                   Kenny Tackett (Player)
                                                                                                                                                                      Kim Stage (Player)
 

    2023 Inductees                         2024 Inductees
    Pat Alaniz (Umpire)                  

    Jeff Boardman (Director)

    Keith Reveter (Umpire)

    Shane Varga (Player)

    Brad Geary (Coach)

                                            

                                                  

 















 

Indiana NSA Hall of Fame Board of Directors

Mike Hagy, Chairman

Jim Kimmel, Vice Chairman

Zina Birnell, Treasurer

Karl Swihart, Member

Mike DellaRocco, Member

Charles Breitenfeldt, Member

Keith Reveter, Member

TJ Jorgenson, Member

Robert Cooper, Member

​Rob Willy, Member

Congratulations to the 2023 Indiana Hall of Fame Inductees Jeff Boardman (Director) and Pat Alaniz (Umpire)





Congratulations to Mike DellaRocco for being selected for induction into the Class of 2023 NSA National Hall of Fame under the Umpire Category.  Couldn't be more proud and thankful for this Guy!